Jesteśmy pracownią architektoniczną

specjalizującą się w projektach budynków ochrony zdrowia i użyteczności publicznej. Prezes Zarządu i Główny Projektant dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski jako jedyny architekt w Polsce posiada nadawaną przez belgijską uczelnię KU Leuven specjalizację Master of Engineering in Hospital Designing potwierdzającą najwyższe przygotowanie do projektowania obiektów ochrony zdrowia.

 

Przygotowując projekty kierujemy się nie tylko polskimi przepisami ale również interdyscyplinarną wiedzą z zakresu planowania i optymalizacji usług medycznych. Zespół ARCHIMED liczy 17 architektów w tym 4 z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń.

Specjalizacja medyczna

Wieloletnia praktyka oraz stała współpraca z projektantami branżowymi mającymi bogate doświadczenie w projektowaniu instalacji dla budynków użyteczności publicznej i ochrony zdrowia pozwala nam wykonywać projekty w krótkich terminach i założonych budżetach.

Projektując pracujemy na wirtualnym modelu budynku tworzonym w
technologii BIM przy użyciu oprogramowania Graphisoft ArchiCAD.

Projekty od początku są rysowane za pomocą trójwymiarowych elementów, a nie kresek. Dzięki tej metodzie na każdym etapie pracy możemy uzyskać model
3D, niezależnie czy jest to inwentaryzacja obiektu, projekt budowlany,
wykonawczy czy projekt wnętrz.

Od projektu do realizacji

W naszej pracowni powstają także projekty wnętrz medycznych dokładnie odwzorowujące całe wyposażenia i technologię.

 

Działamy kompleksowo i gwarantujemy obsługę w pełnym zakresie projektowym i inwestycyjnym – począwszy od opracowania wstępnych koncepcji i analiz, pomagając ocenić rentowność inwestycji, kończąc na szczegółowych projektach technologii medycznej ściśle skoordynowanych z projektami wnętrz. Takie podejście gwarantuje pełną kontrolę nad każdym etapem procesu inwestycyjnego.

Proces LEAN DESIGN

Projektując obiekty ochrony zdrowia ARCHIMED kieruje się wiedzą, dobrą praktyką i uznanymi w świecie zasadami tworzenia dobrej i zrównoważonej przestrzeni terapeutycznej. Optymalny budynek powstaje w procesie Lean Design (projektowanie oszczędnego budynku) we współpracy z Inwestorem oraz przyszłymi użytkownikami.

 

Wszystkie fazy projektu – od analizy przedprojektowej, przez Masterplan I i II stopnia aż do koncepcji będącej podstawą wykonania wielobranżowego projektu budowlanego – stanowią kolejne przybliżenia wszechstronnie konsultowane z uczestnikami procesu oraz z rzeczoznawcami Sanepid oraz Ochrony Przeciwpożarowej.