Kontakt

Archimed Sp. z. o. o.
ul. Lipska 3
03-904 Warszawa
Aleksandra Ruszkowska
Wiceprezes
+48 604 134 727
Napisz do nasar@archimed.com.pl

Znajdź nas

Nazwa

Instytut Rehabilitacyjny w Aninie

Rok

projekt koncepcyjny - marzec 2016
projekt budowlany - kwiecień 2016

Dane

powierzchnia użytkowa - 6 900 
liczba kondygnacji - 5 (w tym jedna podziemna)
liczba łóżek - 150

Opis

Nowy budynek dla Instytutu Rehabilitacji w Aninie został zaprojektowany na narożnej działce jako dwuskrzydłowy, 4-piętrowy gmach z garażem podziemnym.

Parter mieści przestronną strefę wejściową z holem, rejestracją, poczekalnią, zespołem rehabilitacyjnym i funkcjami uzupełniającymi takimi jak kuchnia i jadalnia dla pacjentów.

Rozbudowana część rehabilitacyjna zajmuje całe skrzydło budynku i zapewnia wszystkim pacjentom możliwość udziału w 3 treningach dziennie, z podziałem na małe 12-16 osobowe grupy. Razem z zapleczem dla rehabilitantów, lekarzy, organizacji warsztatów, konferencji i szkoleń - zespół pomieszczeń na parterze umożliwia działalność naukową opartą na pracy z pacjentem co jest statutowym zadaniem Instytutu.

Na piętrach znajduje się 150 łóżek rozmieszczonych w 2-osobowych pokojach z łazienkami. Układ i wyposażenie każdego pokoju i łazienki umożliwia manewrowanie wózkiem dla osób niepełnosprawnych. Centralnie zlokalizowany pion komunikacyjny - dwie windy szpitalne - zapewniają użytkownikom poruszającym się na wózkach dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.

Zespół

dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski
mgr inż. arch. Aleksandra Ruszkowska
mgr inż. arch. Piotr Gastman
inż. arch. Magdalena Brzozowska