Instytut Rehabilitacyjny w Aninie
ROK

projekt koncepcyjny – marzec 2016
projekt budowlany – kwiecień 2016

DANE

powierzchnia użytkowa – 6 900 
liczba kondygnacji – 5 (w tym jedna podziemna)
liczba łóżek – 150

OPIS

Nowy budynek dla Instytutu Rehabilitacji w Aninie został zaprojektowany na narożnej działce jako dwuskrzydłowy, 4-piętrowy gmach z garażem podziemnym.

Parter mieści przestronną strefę wejściową z holem, rejestracją, poczekalnią, zespołem rehabilitacyjnym i funkcjami uzupełniającymi takimi jak kuchnia i jadalnia dla pacjentów.

Rozbudowana część rehabilitacyjna zajmuje całe skrzydło budynku i zapewnia wszystkim pacjentom możliwość udziału w 3 treningach dziennie, z podziałem na małe 12-16 osobowe grupy. Razem z zapleczem dla rehabilitantów, lekarzy, organizacji warsztatów, konferencji i szkoleń – zespół pomieszczeń na parterze umożliwia działalność naukową opartą na pracy z pacjentem co jest statutowym zadaniem Instytutu.

Na piętrach znajduje się 150 łóżek rozmieszczonych w 2-osobowych pokojach z łazienkami. Układ i wyposażenie każdego pokoju i łazienki umożliwia manewrowanie wózkiem dla osób niepełnosprawnych. Centralnie zlokalizowany pion komunikacyjny – dwie windy szpitalne – zapewniają użytkownikom poruszającym się na wózkach dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.

ZESPÓŁ

dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski
mgr inż. arch. Aleksandra Ruszkowska
mgr inż. arch. Piotr Gastman
inż. arch. Magdalena Brzozowska