Klinika Medycyny Estetycznej Viva-Derm
ROK

projekt koncepcyjny – 2017
projekt budowlany – 2018

DANE

powierzchnia użytkowa – 710 m²

OPIS

Kameralna klinika medycyny estetycznej przy ul. Pustułeczki w Warszawie. Dynamiczna, wyrazista bryła jest odpowiedzią na wymagania planu miejscowego narzucającego minimalny spadek dachu oraz symetrię połaci. Neutralna jasna kolorystyka i ascetyczne szerokie przeszklenia mają nadać architekturze elegancki i ponadczasowy charakter.

Nadwieszona nad wejściem sala wielofunkcyjna stanowi mocny akcent przestrzenny i osłaniając od deszczu i wiatru wyznacza bezpieczną strefę zapraszającą użytkowników. Przed wejściem znajduje się częściowo otwarty dziedziniec – ogród – miejsce odpoczynku i spędzania czasu przed lub po zabiegu. W lato może służyć za poczekalnię a zimą za otwarty kadr kierujący wzrok ku otaczającej budynek naturze. Na osi tego otwarcia znajduje się piękna grupa topoli białych stanowiących ozdobę działki o każdej porze roku.

Wnętrze dominuje hol wejściowy z klatką schodową pnącą się pod sam dach – prowadzącą na piętro oraz do pomieszczeń technicznych umieszczonych na poddaszu. Za recepcją na obu piętrach znajdują się gabinety konsultacyjne i zabiegowe w tradycyjnym korytarzowym układzie. Dodatkowo na piętrze wydzielono jeden gabinet zabiegowy o parametrach sali operacyjnej.

ZESPÓŁ

dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski
mgr inż. arch. Aleksandra Ruszkowska
mgr inż. arch. Maciej Wyszogrodzki
mgr inż. arch. Aleksandra Mareczka-Piekarczyk
mgr inż. arch. Katarzyna Omieciuch
ing. arch. Alberto Proserpio